Open Day

Den otevřených laboratoří CEITEC VUT

About event

Srdečně zveme průmyslové partnery na DEN OTEVŘENÝCH LABORATOŘÍ CEITEC VUT v Brně, který se uskuteční 31.5. 2022 od 10 hod.

V rámci této akce Vám představíme naše centrum vědecké excelence a budete mít jedinečnou možnost si prohlédnout naše unikátní laboratoře. Tento den slavnostně otevíráme i novou laboratoř rentgenové počítačové tomografie.

Během prohlídek budete mít i příležitost neformálně diskutovat s našimi vědci.

 • Registrace na tuto akci je nutná.
 • Občerstvení bude pro hosty připraveno. 

 

Programme

10:00 Zahájení (velká zasedací místnost nad recepcí)

10:30 Začátek prohlídek (přibližný čas prohlídky jedné laboratoře je cca 15 min)

 

Laboratoře, které můžete v rámci své návštěvy na CEITEC VUT navštívit jsou:

 

 • Laboratoř Magneto-optické a THz spektroskopie

Laboratoř výzkumné skupiny Petra Neugebauera. Jeho tým představil v roce 2019 přístroj, který měnil doposud zavedený princip měření elektronové paramagnetické rezonance. Na vývoj spektrometru získal Neugebauer jeden z nejprestižnějších vědeckých grantů. Grant Evropské výzkumné rady (ERC) ve výši 2 mil. EUR.


 • Advanc3D Bioprinting Laboratory
 • Laboratoř pokročilých biomateriálů a syntéz

Lucy Vojtová a její výzkumná skupina Pokročilé biomateriály se úspěšně zabývá vývojem kostního lepidla, hojivých náplastí na popáleniny nebo například 3D tiskem kostních náhrad.


 • Laboratoře pokročilých keramických materiálů

Kloubní náhrady nebo neprůstřelné sklo ze speciální keramiky. V několika laboratořích pracují vědci na tom, aby zlepšili vlastnosti keramického materiálu a rozšiřovali možnosti jeho využití.


 • Laboratoř rentgenové počítačové tomografie 

Laboratoř, kterou v rámci tohoto dne slavnostně otevřeme (lépe řečeno znovuotevřeme). Za pomocí počítačové tomografie byli vědci z výzkumné skupiny Jozefa Kaisera už například schopni vysvětlit mechanismus formování obličeje u obratlovců nebo třeba vytvořit holografický model meteoritu. CT metodu však uplatňují například i při detekování a vizualizace defektů v součástkách či například nedestruktivní 3D inspekce. 


 • Laboratoř akcelerovaného stárnutí 
 • Laboratoř zpracování polymerů  

Zajímá Vás, jak jsou naši vědci schopni sledovat stárnutí plastů nebo vyvíjí pokročilé funkční materiály založených na nanostrukturovaných polymerech? Dozvíte se to v laboratořích výzkumné skupiny Josefa Jačáře. 


 • Laboratoře strukturní analýzy CEITEC Nano 
 • Laboratoře nanofabrikace a nanocharakterizace CEITEC Nano

Sdílené laboratoře CEITEC Nano, které fungují v režimu otevřeného přístupu, poskytují ideální podmínky pro řešení multidisciplinárních otázek, neboť jejich vybavení mohou využívat i externí uživatelé, instituce či partneři z průmyslu.


 

Date

31. 5. 2022, 10:00
Add to my calendar

Venue

CEITEC Vysoké učení technické v Brně, Purkyňova 656/123, Brno
Najít trasu na Google mapách